Body Scanning CRM 3D

Novinka na českém trhu BODY SCANNING  CRM 3D EXKLUZIVNĚ V NAŠÍ PRODEJNĚ!!

— optimální nastavení ergonomie posedu na jízdním kole. Co je body scanning CRM? Body skenování je systém, který umožňuje změřit postavu bez kontaktu a může navrhnout optimální ergonomické polohy na kole. Body scanning CRM se skládá z laserového modulu a speciálního PC programu pro optimalizaci vašeho posedu na kole.

Na co je skenování postavy užitečné? Už jste se určitě setkali s problémem posedu na kole. Často se Vám stává po dlouhé cestě, že se objevují bolesti zad, krku, sedacích ploch. Cítíte, že Vám kolo nejede a nemá možnost se svévolně pohybovat vpřed. Každý Vám řekne myšlenku „Člověk si v průběhu času zvykne. Nebo přijde myšlenka „otázka“ Copak jsem se tak unáhlil s výběrem velikosti? “ Prvotní problém je, že se sériové kolo neshoduje s jednotlivými geometrii těla. Jízda na kole by měla být zábava, umožňující maximální využití vašich schopností.  

Body skenování bylo z těchto důvodů vyvinuto ve spolupráci ortopedů, fyzioterapeutů, profi cyklistů, biomechanických inženýrů a výrobců jízdních kol. Při hledání optimálního ergonomického posedu bylo využito zkušeností těchto odborníků. Měření probíhá ve dvou fázích. Nejprve zjistíme skenovacím systémem důležité údaje o postavě jezdce. Program vyhodnotí optimální rozměry výšky sedla, středopřední pozice sedla, délku horní rámové trubky a představce, výšku řidítek vůči sedlu. V druhé fázi dle geometrie kola doladíme délku představce, offset sedlové trubky, pozici sedla. Přizpůsobíme kolo správnému nastavení. To vše Vám nezabere více než hodinu času a Vaše kolo bude optimálně připraveno pro Vás. Vyšetření a nastavení posedu není ani finančně náročné.

Cena je stanovena na 2500,- CZK

ERGONOMICKÉ NASTAVENÍ, SKENOVÁNÍ CRM – Nastavení posedu na KOLE

Body Scanning CRM 3D kola byl vyvinut ve spolupráci s odborníky ortopedie, rehabilitace, cyklisty a inženýry. Systém umožňuje fyzikální měření tělesných rozměrů bez nutnosti přímého fyzického kontaktu mezi klientem a technikem provádějícím měření, který se snaží najít jejich ideální ergonomický posed na kole a vypočítat  dokonalou geometrii rámu. Ideální metoda pro správné zvolení velikosti rámu kola a jeho komponentů ještě před jeho nákupem - obrovská výhoda o proti jiným systémům. Samozřejmě je možné velice přesně a rychle nastavit ideální pozici na vámi zvoleném kole.

 

JAK A CO SE MĚŘÍ?

Kolo jemně vyladěné a upravené přesně na vaši tělesnou  ergonomii, zvýší vaši sílu a zároveň snižuje vaše zdravotní rizika. Doporučujeme nastavit ergonomii posedu na vašem kole  co nejpřesněji, na základě správné analýzy Vašich individuálních biometrických údajů a správnému výběru kola.

 

 

 VÝŠKA SEDLA

Všechno začíná  měřením správné výšky sedla. Měření se provádí od středu šroubu kliky po horní okraj sedla.

 

 

SEDLO OFFSET

Rozdíl pozice sedla a polohy středu, nebo offset pozice je rozhodující pro dobrý pocit a sílu při šlapání. Posun sedla se měří svisle od středu klik na přední části sedla

 

 

 

VZDÁLENOST SEDLO – ŘÍDÍTKA

Správná vzdálenost mezi sedlem a řídítky, bude záviset na délce horní části těla a polohy sedadla. Je to měřeno od předního konce sedla k uchopení rukojeti. Tato vzdálenost se často určuje výběrem velikosti rámu kola.

 

 

 

VÝŠKA ŘIDÍTEK

Výška řídítek je upravena vzhledem k výšce sedla. V tomto případě je hodně tolerance, se třemi základními zadní pozice: komfortní, sportovní a závodní, s mnoha pozicemi mezi nimi. Tyto tři polohy sedadla, vždy odpovídají zvolené kategorie jízdních kol. Výška řidítek je měřena s úpravou měřidla.

 

 

 

VÝŠKA RÁMU

Výška rámu je tangenciální problém. V první řadě tři kontaktní místa, kde se dotknete kole jsou důležité pro správné ergonomické pocit. Když tam byl ještě diamantové snímky s horizontální horní trubky rámu (obvykle měří pomocí tlačítka držák na střed horní rámové trubky), byl ukazatel pro více než-všechny velikost rámu. V naší době šikmé horní trubky a na jaře montáž sedlovky, délka horní trubky se ukázal jako zásadní faktor. (Viz též vzdálenost sedlo – řídítka.) Váš prodejce vám může poskytnout více informací.

 

 

DÉLKY KLIK

Delší kliky v podstatě znamenají přenesení  většího točivého momentu na spodní ložiska. Rozdíl mezi 175 mm a 177.5 mm znamená přibližně o 1,5% n zvýšení točivého momentu. O 1,5%. To naznačuje, delší kliky, větší účinnost, což je v podstatě správné – ale musí být fyzické schopnosti  cyklisty a jeho délka nohou v rovnováze. U horských kol je světlá výška  faktor, který je důvodem, proč jsou kliky délky Max. 175 mm. Standardní délka kliky  trekkingových a městských kol je 170 mm. V tomto případě faktor efektivity je méně důležitější než komfort. Závodní cyklista s konkurenčním ambicemi vyžaduje jiné hodnoty znovu.

 

Posed

Každému cyklistovi vyhovuje jiný posed. Například: Pokud jezdíte ve městě, potřebujete hlavně pohodlný posed, který vám umožní dobrý rozhled a snadný výstup a nástup na kolo. V porovnání se závodním posedem, který preferuje vysokou frekvenci šlapání a efektivnost pohybu.

 

 

 

 

ŠÍŘKA SEDLA

Tento systém je pro naše potřeby rozšířen o měřící stanici na měření vzdálenosti pánevních kostí pro možnost doporučit správnou šířku sedla, což neuvěřitelně zlepšuje komfort a efektivitu jízdy bez následných zdravotních problémů (bolesti zad)

                    

TVAR ŘIDÍTEK A GRIPU

Pro jezdce na MTB, krosových a městských kolech je maximálně důležitě dbát na správné zahnutí řídítek a správně tvarovaný grip, což maximálně zpohodlní jízdu s rovnými řídítky. Minimalizuje se tlak na karpální nervy a tím se minimalizují zdravotní problémy spojené s jízdou na kole.

 

0 ks
Košík: 0
0 ks